Lajmet

YouTube mund të heqë reklamat nga videot tuaja bazuar në komentet...

Nëse keni lexuar ndonjëherë ndonjë hapësirë komentesh në YouTube mund të kuptoni menjëherë se sa problem i madh mund të bëhet ky për krijuesit.Në...

Desktop

Acer prezantoi një laptop lojërash, një tablet dhe një hibrid

Ekrani 15.6 inç ka rezolucion 1920x1080 ndërsa ngjyra e laptopit të kujton se cili është qëllimi i tij.Muajin e kaluar Acer ofroi disa detaje...

Pas 2020-ës kompjuterat Mac nuk do të fuqizohen nga procesorët Intel

Lajmi bëri që aksionet e Intel të binin me 6% të Hënen. Sipas Bloomberg kjo nismë është ende në fazat fillestare, por i shërben...

Gaming

Fortnite anulon përditësimin i cili prishi ndjesinë e armëve

Përditësimi v7.40 i cili doli live në Fortnite më 14 Shkurt duhej të rregullonte një problem i cili nëse shfrytëzohej e bënte shënjestrën shumë...

Smartwatch

Samsung Gear S2 merr një përditësim surprizë por jetik

Samsung Gear S2 debutoi në 2015-ën. Atë kohë dizajni i tyre ishte mjaft tërheqës por orët ishin të kufizuara në funksion dhe performancë.Samsung publikoi...

Telefonë

Ja telefonët Samsung dhe datat kur do të marrin Android 9...

Deri më sot Samsung ka konfirmuar 20 modele të ndryshme ku përfshihen smartfonë dhe tabletë gjithashtu. Pasi vijoi për...

Përdoruesit e iPhone XS dhe XS Max raportojnë probleme me sinjalin...

Teoritë e përdoruesve kanë shkuar nga shpjegimet e thjeshta si mbingarkimi i rrjeteve deri tek problemet më serioze të harduerit duke i bërë jehonë...

Tabletë

Samsung Galaxy S9

Moti

Tirane
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
93%
1.3kmh
0%
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
7 °
Mar
11 °
Mër
11 °

Makina