ZTE Nubia Z17 zbulohet me 1 qershor

ZTE Nubia Z17 ka qenë duke goditur rrjedhjet mjaft shumë në kohët e fundit, por gjithçka mund të jetë afër. Një ftesë e dyshimtë është shfaqur duke treguar se pajisja mund të lansohet më 1 qershor, dhe do të theksohet në inteligjencën artificiale.Në një storie të ndërlidhur, një numër i faqeve të shtypit kanë bërë edhe spekulimet e tyre në internet duke treguar se çfarë mund të jetë ZTE Nubia Z17 nga të gjitha anët.

Telefoni vjen në një ngjyrim me shkëlqim të kaltër dhe pritet të ketë xham para dhe mbrapa me një kornizë metalike në mes.

ZTE Nubia Z17 thuhet të ketë një ekran 5.5 inç me 1080p dhe korniza të vogla anësore. Procesori pritet të jetë Snapdragon 835 brenda së bashku me 6GB ose madje 8GB RAM.

Kamera kryesore pritet të ketë 23MP dhe 12MP në pjesën e pasme ndërkohë që selfie kamera do të jetë prej 16MP.

Bateria është cituar të jetë me madhësi 3,100mAh.