Nokia 7, koncepti që mund të shfaqet në treg (Foto/Video)

Ndryshe nga konceptet e tjera, Nokia 7 do të lansohet. Me një Snapdragon 660 CPU, ekran 5.5 “Full HD, kamerën e pasme të pajisur me sensorë të Sony IMX258, 3GB RAM dhe të gjitha në drejtimin e sistemit operativ Android 7.1.1 Nougat.Estetikisht, thuhet se shfaqet një kornizë metalike dhe mund të gjendet në tre ngjyra të ndryshme.

Ngjyrat në të cilat pritet të debutoj pajisja janë e kaltërta, e hirta dhe ngjyra e bardhë. Për më shumë, mund të shikoni videon e mëposhtme për të parë konceptin e bazuar në fotot e fundit të rrjedhura të telefonit.