‘SUPER LAPTOPI’ PËR LOJRA I ACER QË KUSHTON 9000$

Predator 21 X i Acer është ndoshta një nga laptopët më ekstravagantë që ne kemi parë ndonjëherë. Nga pesha e saj prej 17-pound, tek ekrani i saj i lakuar 21 inç, pajisja është e gjitha një risi në vetvete.

Predator 21 X gjithashtu vjen me një çmim të madh që justifikon deri diku ‘super karakteristikat’: $ 9.000 kur të fillojë të shitet në shkurt, raporton teknologji.al

Ja disa nga karakteristikat e pajisjes:

Ekran i lakuar 21-inch (2,560 x 1,080) me NVIDIA G-Sync
Teknologji të gjurmimit të syrit Tobii
Procesor 7th-gen Intel Core i7
64GB të DDR4-2400 RAM
Deri në katër 512GB SSD në RAID 0, një 7200 RPM hard drive (deri në 2TB)
Dual grafikë NVIDIA GeForce GTX 1080 në SLI
SoundPound 4.2+
3-way audio dhe Dolby Audio
5 system fans për ftofje (3 janë metal AeroBlade)
Tastierë me përmasë të plotë mekanike me Cherry MX