10 C
Tirane
E premte, Shtator 21, 2018

Lajmet

Përditësimi i ardhshëm i WhatsApp rrit jetëgjatësinë e baterisë

Telefonët që kanë ekran OLED do të përfitojnë më së shumti nga funksionet e reja.Lajme të mira për përdoruesit e WhatsApp sepse përditësimi i...

Desktop

Acer prezantoi një laptop lojërash, një tablet dhe një hibrid

Ekrani 15.6 inç ka rezolucion 1920x1080 ndërsa ngjyra e laptopit të kujton se cili është qëllimi i tij.Muajin e kaluar Acer ofroi disa detaje...

Pas 2020-ës kompjuterat Mac nuk do të fuqizohen nga procesorët Intel

Lajmi bëri që aksionet e Intel të binin me 6% të Hënen. Sipas Bloomberg kjo nismë është ende në fazat fillestare, por i shërben...

Gaming

Smartwatch

Samsung Gear S2 merr një përditësim surprizë por jetik

Samsung Gear S2 debutoi në 2015-ën. Atë kohë dizajni i tyre ishte mjaft tërheqës por orët ishin të kufizuara në funksion dhe performancë.Samsung publikoi...

Telefonë

Samsung shfaq telefonin e parë në Android Go

Samsung thuhet se po planifikon të lëshojë një telefon të buxhetit Android Go në muajt e ardhshëm, dhe thuhet se testimi në SHBA dhe...

Telefoni juaj po ju dëgjon dhe kjo nuk është thjesht një...

Peter argumenton se ndonëse asnjë informacion nuk është i sigurtë në përjetësi, ai thotë me bindje se në vitin 2018 asnjë kompani nuk i...

Tabletë

Samsung Galaxy S9

Moti

Tirane
clear sky
10 ° C
10 °
10 °
93%
1.3kmh
0%
Sht
11 °
Die
10 °
Hën
7 °
Mar
11 °
Mër
11 °

Makina

598809290319853